Wyszukiwarka:
  • Aktualności
  • Polityka klimatyczna
    • Monitoring polityki
    • Ustawa o OZE
    • Wybory - programy
    • Ankieta - Pieprz i Wanilia
    • Wyniki poprzednich ankiet
  • Polecamy
  • Działania
    • Konkurs dla dziennikarzy
    • Climate Tour
  • Publikacje
    • Stanowiska Koalicji
    • Materiały konferencyjne
    • Biuletyn klimatyczny
    • Informacje prasowe
    • Inne
FaceBook Twitter
Mapa serwisu PolskiAngielski
  • O nas
  • Galeria
  • Linki
  • Kontakt
  • Kalendarium
  • Dla mediów

Newsletter

Co miesiąc bieżące informacje o działaniach Koalicji! Wpisz e-mail:
Newsletter:
Ustawa o OZE
Pieprz i Wanilia

Polecamy

Konkurs Energooszczędni - włącz myślenie, wyłącz zbędne urządzenia!
dodano: 2011-04-20
Już wkrótce rusza kolejna edycja konkursu Energooszczędni. Cel: zmniejszyć zużycie energii w największych warszawskich akademikach. Jak tego dokonać? To dziecinnie proste – włącz myślenie, wyłącz zbędne urządzenia elektryczne! Kiedy? Od 9 do 15 maja. Podejmij wyzwanie i pokaż, że los naszej Ziemi jest ważny także dla Ciebie, a przy okazji zdobądź także cenne nagrody dla swojego akademika. Koalicja Klimatyczna jest patronem wydarzenia.

Konkurs Energooszczędni obejmuje mieszkańców akademików czterech największych warszawskich uczelni: Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Celem jest promowanie oszczędzania energii w życiu codziennym. Poprzez rywalizację chcemy uświadomić młodym ludziom, że ekologia to proste,
dobre nawyki dnia codziennego.
 

Jesteś studentem jednej z tych uczelni i mieszkasz w akademiku? Przyłącz się do nas i pamiętaj, aby w czasie trwania konkursu wyłączyć urządzenia, z których nie korzystasz. Zapewne zdarza Ci się zostawiać włączony komputer, choć wcale z niego nie korzystasz? Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć o niepotrzebnie włączonym świetle? Jeździsz ciągle windą, choć mógłbyś używać schodów? Może najwyższy czas to zmienić?


Projekt Energooszczędni potrwa od 9 do 15 maja. W tym czasie w akademikach wymienionych uczelni zmierzone zostanie zużycie prądu. Uzyskany wynik porównamy z normalnym zużyciem. Dla akademików, którym uda się najbardziej zredukować względny pobór energii, przewidziane są atrakcyjne nagrody. Najlepszy akademik każdej uczelni otrzyma ekspresy do kawy oraz energooszczędną, nowoczesną pralkę, zaś dla zdobywców drugich miejsc przewidziane są energooszczędne odkurzacze.


Chcesz dowiedzieć się więcej o konkursie? Zapraszamy na stronę internetową konkursu: www.energooszczedni.org albo na stronę organizatorów konkursu, Studenckiego Koła Naukowego Zrównoważonego Rozwoju „oikos Warszawa”: http://www.oikos-warszawa.org/, gdzie zdobędziesz dodatkowe informacje na temat tego, jak zwiększyć szanse swego akademika na wygraną.


« powrót
drukuj

Koalicja

Fundacja Aeris Futuro
Fundacja ClientEarth Poland
Fundacja Efektywnego Wykorzystania Energii
Zielona Akcja
Fundacja Ekologiczna Arka
Fundacja Ekorozwoju
Greenpeace
Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju
Instytut na rzecz Ekorozwoju
Klub Gaja
Fundacja GAP Polska
Liga Ochrony Przyrody
Polski Klub Ekologiczny - Okręg Dolnośląski
Polski Klub Ekologiczny - Okręg Górnośląski
Polski Klub Ekologiczny - Okręg Mazowiecki
Polski Klub Ekologiczny Okręg Świętokrzyski
Logo PKE Okręg Wschodnio-Pomorski
Eko Unia
Polska Zielona Sieć
Społeczny Instytut Ekologiczny
WWF
Zielone Mazowsze
Sekretariat Koalicji Klimatycznej: Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki, ul. Mazowiecka 11/16, 00-052 Warszawa, tel./fax: (022) 827-33-70, e-mail: pkeom.org@gmail.com | created by improve.pl